Що таке процентні ставки по вкладах в банках?

Як відомо, громадяни нашої країни можуть вносити власні гроші на рахунки в банках під відсотки, таким чином отримуючи визначений договором прибуток. Такі операції можуть виконувати лише банківські установи. Якщо розібратись детальніше, саме дякуючи існуванню депозитів банки і мають змогу виконувати інші операції, пов’язані з фінансами. Через це важливо приділити безпосередню увагу регулюванню відносин між вкладником та банком, про процентні ставки по вкладах в банках.

Закон України «Про банківську діяльність» свідчить, що депозитний вклад являє собою певну суму грошей, яка вноситься на рахунок в банку в готівковій чи безготівковій формі. Гроші перебувають на особистому рахунку вкладника та можуть бути видані йому відповідно до умов договору. Власне, договірний документ між банком та безпосередньо вкладником підписується перед надходженням грошей на рахунок. В даній статті ми спробуємо детальніше дослідити банківські вклади.

Параметри, які варто враховувати перед внесенням грошей на депозитний рахунок 

Так, наприклад, депозитним договором може бути передбачено повернення раніше внесених депозитних коштів на інших умовах. Депозити такого роду називаються умовними. Умови не повинні суперечити діючому законодавству. Також існують строкові депозити, які передбачають додавання на рахунок коштів на певний термін часу. Якщо термін умовних депозитів не вказано, то вони обліковуються як вклади на вимогу.

В більшості випадків, в договорі з банківською установою вказується наступне:

  1. Повний термін актуальності договору.
  2. Рівень відповідальності банку та його клієнта та порядок сплати процентів.
  3. Доступні умови передчасного розірвання договору.
  4. Вид депозиту.
  5. Розмір суми, яка перераховується на депозитний рахунок.

Лише банки мають право на депозити

Кожен потенційний клієнт здатний дослідити велику кількість доступних банків на будь-який смак, але вибрати найбільш вигідний варіант не завжди просто. Не дивлячись на велику кількість доступних в країні банківських установ, не всі можуть запропонувати привабливі умови депозиту. Підбір банку, виходячи з рекомендацій інших клієнтів, є досить ефективним. Банківська установа, яка знаходиться в числі лідерів фінансової області країни вже не перший рік, завжди вселяє довіру. Надійні банки в постійному режимі відстежують мінливість фінансового ринку. Таким чином, надання депозитного рахунку може здійснюватися на комфортних умовах для клієнта.

Підвищена надійність банку досить якісно описується його позиціями на ринку. Індивідуальний підхід до будь-якого свого клієнта, безумовно, є корисною опцією вигідного банку. Додаткові консультації в робочий час в рівній мірі мають місце бути. 

Категории: 

Опубликовано 03.12.2020 21:40